Co nowego w muzeum?

Wernisaż wystawy “Obecni w Zakopanem” 15 grudnia

Wernisaż wystawy “Obecni w Zakopanem” 15 grudnia

W piątek, 15 grudnia, o godzinie 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego “Obecni w Zakopanem”.
 

Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego to prezentacja wpisująca się w tegoroczny program Muzeum Tatrzańskiego, pokazujący dokonania zakopiańskich twórców od XIX wieku po dzień dzisiejszy.

Trudno nie ulec stereotypowemu przekonaniu, że wszystko co w Zakopanem powstaje, musi być związane z góralszczyzną albo górami. Tymczasem zakopiańscy artyści reprezentują różnorodne postawy. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do podjęcia próby dokonania przeglądu współczesnych prac twórców związanych ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręgu Zakopiańskiego w nadziei, że taka konfrontacja może zaowocować ciekawymi spostrzeżeniami zarówno wśród odwiedzających wystawę ale i samych autorów dzieł.

Ekspozycja w Galerii Władysława Hasiora pokazuje prace – obrazy, grafiki, rzeźby, instalacje artystów mieszkających i pracujących współcześnie na Podhalu.

Artyści:
Ewa Bartosz-Mazuś
Sylwia Biernacik
Zofia Bolechowska
Stanisław Cukier
Jerzy Jędrysiak
Bartosz Klamerus
Małgorzata Kowalczyk
Stanisław Stoch
Małgorzata Majerczyk-Sieczka
Jolanta Podleśny
Anna Schumacher
Maria Podobińska-Kossowska
Anna Popowicz
Bogusław Popowicz
Marek Rogowiec
Paula Solańska
Joanna Strączek-Bojda
Helena Sułkowska-Pawlik
Karol Szostak
 

Wystawę można oglądać od 15 grudnia 2023 r. do 3 marca 2024 r. w Galerii Władysława Hasiora, filii Muzeum Tatrzańskiego, ul. Jagiellońska 18 b.

 

Wpisz szukane wyrażenie