Wernisaż wystawy poplenerowej „Morskie Oko”

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac uczniów szkoły Antoniego Kenara „Morskie Oko”, który odbędzie się we wtorek 15 marca o godzinie 13.00 w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b.

Już po raz szósty młodzież Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem miała niebywałą okazję uczestniczyć w plenerze malarskim w Morskim Oku.

W tym roku do współpracy międzyszkolnej zaproszono grupę uczniów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Kluzy w Krakowie pod opieką Pani Karoliny Wilcan. Gościem specjalnym był także dr hab. Mirosław Sikorski z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W plenerze uczestniczyło jedenaścioro uczniów w różnym wieku z PLSP z Zakopanego pod opieką Pani Agnieszki Rokickiej, Pana Adama Soroczyńskiego oraz inicjatora i organizatora wyjazdu Pana Dyrektora Marka Króla-Józagi, a także siedmioosobowa grupa z Krakowa. Uczniowie mieli za zadanie zrealizować po dwa duże płótna malarskie, które będzie można oglądać na wystawie w Galerii Władysława Hasiora do 16 kwietnia 2023 r.