Wernisaż wystawy “trzysta diabłów zjadłeś…”

8. kwietnia odbył się wernisaż najnowszej, czasowej wystawy w Galerii Władysława Hasiora.
Swoje prace prezentują dwie artystki: Katarzyna Depta-Garapich i Małgorzata Mirga-Tas.

Czarno białe zdjęcia odtworzone z niezwykłą starannością z rodzinnych negatywów o formacie 6×6 przedstawiają osobistą historię.  Postać białego misia odgrywa w nich szczególną rolę. Wprowadza artystkę w nieuniknioną dorosłość po stracie rodziców.
Patchworki Małgorzaty Mirgi-Tas opowiadają o magicznej roli niedźwiedzia, nierozerwalnie związanej z życiem społeczności romskiej. Artystka zaraz po otwarciu wystawy w Galerii Władysława Hasiora wyjeżdża na 59. Międzynarodową Wystawę Sztuki – La Biennale di Venezia. To jej prace – 12 olbrzymich makat pt. “Przeczarowując Świat” będzie zdobiło ściany Pawilonu Polskiego.
Na wystawie w Galerii Władysława Hasiora można również obejrzeć, prace video przedstawiające zapis akcji performatywnej Miś zrealizowanej przez artystki w 2021 roku.

Więcej informacji o wystawie w zakładce wystawy czasowe.