Co nowego w muzeum?

„WIDOK” – PROJEKT JÓZEFA GAŁĄZKI W GALERII HASIORA

„WIDOK” – PROJEKT JÓZEFA GAŁĄZKI W GALERII HASIORA

Artysta tego lata przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby.

Józef Gałązka latem 2019 przemierza Polskę z zaprojektowanym i wykonanym przez siebie powozem – mobilną pracownią, realizując i prezentując w nim swoje rzeźby. Widok to powóz łączący funkcje mobilnej pracowni rzeźbiarskiej oraz punktu prezentacji sztuki.

Pomysł podróży i pracy wynika z poszukiwań artysty miejsca do pracy po zakończeniu Akademii Sztuk Pięknych, jest też pytaniem o to czym jest współcześnie zawód rzeźbiarza i czy jest on jeszcze potrzebny. Gałązka podczas podróży chciałby skonfrontować wizję zawodu rzeźbiarza / artysty z opiniami osób odwiedzających pracownię, dlatego trasa „Od Tatr do morza” zakłada podróż z przystankami w miejscach ważnych dla polskiej tożsamości, wakacyjnych kurortach, małych wioskach, galeriach handlowych i miejscach pięknych od strony przyrody i naturalnego pejzażu. W czasie trasy artysta będzie tworzył prace, które zarazem będą komentarzem lub kronikarskim zapisem przebiegu podróży.

Fot. Klaudia Kot

Wpisz szukane wyrażenie