Wieczór pamięci Andrzeja Skupnia-Florka

W piątek, 8 grudnia, w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, filii Muzeum Tatrzańskiego, odbył się wieczór pamięci wybitnego poety ludowego Andrzeja Skupnia-Florka, który poprowadził Andrzej Skupień, zastępca dyrektora Muzeum Tatrzańskiego.

2 grudnia minęła 50. rocznica śmierci poety, gawędziarza i społecznika. Tego dnia w Opolance nie zabrakło wspomnień, anegdot, śpiewu i, co najważniejsze, poezji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz za kultywowanie pamięci o tym wyjątkowym podhalańskim twórcy. Na wielkie uznanie zasługują najmłodsi, którzy recytowali wybrane utwory poety.

Tego wieczoru, w naszej filii, odbyło się również uroczyste wręczenie nagród, laureatom XXIV konkursu fotograficznego „Tatrzańska Jesień 2023”, organizowanego przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury. Laureatom gratulujemy.