WIECZÓR PAMIĘCI PROF. JACKA KOLBUSZEWSKIEGO

W środę, 22 listopada 2023 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, odbyło się spotkanie poświęcone pamięci profesora Jacka Kolbuszewskiego, historyka literatury specjalizującego się w tematyce górskiej, taternika, wielkiego Przyjaciela naszej instytucji.

O Profesorze opowiedziała zebranym prof. Ewa Grzęda z Uniwersytetu Wrocławskiego, redaktorka rocznika „Góry – Literatura – Kultura”. Spotkanie poprowadziła Maria Kościelniak-Woźniak. Licznie przybyli znajomi oraz przyjaciele Profesora podzieli się z zebranymi swoimi wspomnieniami o tej ważnej dla gór postaci.

Spotkanie było jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji naukowej „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”.

Fot. K. Nędza-Sikoniowska