Wieczór pamięci prof. Jacka Kolbuszewskiego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone pamięci profesora Jacka Kolbuszewskiego, historyka literatury specjalizującego się w tematyce górskiej, taternika, wielkiego Przyjaciela Muzeum Tatrzańskiego. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada (środa) o godzinie 18.00 w Muzeum Kornela Makuszyńskiego, literackiej filii Muzeum Tatrzańskiego (ul. Tetmajera 15).

Profesor Kolbuszewski był autorem wielu tatrzańskich publikacji. Zainicjował i redagował serię wydawniczą „Góry – Literatura – Kultura”. W latach 1991–2012 był członkiem Rady Muzeum Tatrzańskiego (przez dwie kadencje pełnił funkcję jej przewodniczącego).

O Profesorze opowie Ewa Grzęda z Uniwersytetu Wrocławskiego, redaktorka rocznika „Góry – Literatura – Kultura”. Spotkanie poprowadzi Maria Kościelniak-Woźniak.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Czytane, pisane, oglądane. Tatry w literaturze”, której program znajduje się na stronie: https://muzeumtatrzanskie.pl/tatry-w-literaturze/.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego