Willa Koliba z wyróżnieniem w konkursie „Zabytek zadbany 2021”

Willa Koliba, filia Muzeum Tatrzańskiego, została uhonorowana wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie „Zabytek zadbany 2021” w kategorii architektury i budownictwa drewnianego.

„Zabytek zadbany” to ogólnopolski konkurs Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Celem konkursu jest promocja właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. W tym roku do konkursu zgłoszono 136 zabytków, po ocenie formalnej do konkursu zakwalifikowało się 119 obiektów, w tym 16 z województwa małopolskiego.

Wręczenie nagród odbyło się 22 listopada 2021 na uroczystej gali w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.
Dziękujemy jury za docenienie!

Prace remontowe zrealizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 (w ramach 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury) pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

Fundusze Europejskie. Infrastruktura i Środowisko Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego