WITKACY NA LITWIE W FINALE KONKURSU WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU

Jesteśmy w finale konkursu organizowanego przez Muzeum Historii Polski! Projekt interdyscyplinarny „Witkacy na Litwie” – czyli wystawa o Witkiewiczach w Kownie i wydanie pierwszej na Litwie książki o Witkacym bierze udział w prestiżowym konkursie, tym samym ma szanse zdobyć tytuł WYDARZENIE ROKU 2018.

W 2018 roku Muzeum Tatrzańskie, we współpracy z Narodowym Muzeum Sztuki im. M.K. Čiurlionisa w Kownie, Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Instytutem Polski w Wilnie, pokazało pierwszą na Litwie wystawę o Witkacym i jego ojcu „Anioł i Syn. Witkiewiczowie W Zakopanem I Na Litwie”. Drugą częścią projektu było wydanie pierwszej na Litwie książki o Witkacym (Instytut Polski w Wilnie, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Witkacego, Wydawnictwo Aukso žuvys).

W kategorii WYDARZENIE jesteśmy w piątce wytypowanej przez jurorów, kolejny etap to głosowanie.

Głosować można do 15 maja br. poprzez stronę: http://whr.muzhp.pl/#vote

Po lewej stronie klikamy ZAGŁOSUJ, następnie wybieramy WYDARZENIE, kolejno: WITKACY NA LITWIE.

Zachęcamy! Doceńcie nasz projekt!