Wizyta Władz Województwa Małopolskiego

W związku z zakończeniem remontu w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego w poniedziałek 14 marca 2022 odbyła się konferencja prasowa, którą zaszczycił swoją obecnością Pan Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego oraz Pani Monika Gubała, Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przedstawiono działania związane z  remontem gmachu głównego oraz plany aranżacji ekspozycji. Przypomniano też historię budynku, który w bieżącym roku obchodzi 100. lecie swojego istnienia.

Pani Anna Wende-Surmiak, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego podziękowała za wsparcie i  owocną współpracę z Urzędem Marszałkowskim w czasie prac remontowych, które objęły aż dziewięć budynków – filii Muzeum Tatrzańskiego.

Z pietyzmem odnosząc się do historii tego miejsca, Muzeum dostosowuje gmach do potrzeb muzealnictwa XXI wieku. Łącząc przeszłość z przyszłością i lokalność z perspektywą globalną idzie śladami założycieli tej ważnej dla kultury narodowej instytucji – powiedziała dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Prace remontowo-konserwatorskie w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego odbyły się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. Wkład własny zapewnił Marszałek Województwa Małopolskiego.

Na zakończenie spotkania znamienici goście wraz z dziennikarzami zostali oprowadzeni po budynku.