WKRÓTCE PONOWNE OTWARCIE NASZYCH MUZEÓW

Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Premiera RP, od 4 maja 2020 swoją działalność mogą wznowić instytucje kultury, w tym i Muzeum Tatrzańskie.

Z jednej strony z utęsknieniem czekaliśmy na powrót do normalności, z drugiej jednak mamy pełną świadomość, że będzie ona inna niż ta sprzed pandemii. W placówkach muzealnych wprowadzone zostaną duże ograniczenia ilości osób zwiedzających, konieczne będą również inne obostrzenia. I właśnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa, nasze kolejne muzea otwierać będziemy stopniowo, po przygotowaniu takich warunków zwiedzania, które zapewnią zwiedzającym i pracownikom jak najwyższe bezpieczeństwo. O konkretnych datach poinformujemy Państwa wkrótce. Wiemy już teraz, że pierwsze otwarte dla zwiedzających zostanie Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem. W następnej kolejności inne nasze muzea, poza tymi, które obecnie są zamknięte z powodu remontów. Te będą wznawiały swoją działalność – mamy nadzieję – bez opóźnień, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem prac, niektóre z nich jeszcze w tym roku.

Dziękujemy, że przez okres kwarantanny społecznej byliście z nami poprzez nasze media społecznościowe. Dziękujemy za Waszą obecność i aktywny udział w prowadzonych przez nas akcjach, liczne dyskusje, a nawet uwagi. Zapewniamy, że nasza aktywność w tej części przestrzeni publicznej na pewno się nie zmniejszy.  Nadal będziemy publikować ważne i ciekawe informacje, a także np. rekomendować Wam to, co warto przeczytać.

O konkretnych terminach otwarcia naszych poszczególnych muzeów poinformujemy Was niebawem. Do zobaczenia

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Tatrzańskiego

Zakopane, 30 kwietnia 2020