Co nowego w muzeum?

“WOŁANIE W GÓRACH” – PROMOCJA KSIĄŻKI MICHAŁA JAGIEŁŁY

“WOŁANIE W GÓRACH” – PROMOCJA KSIĄŻKI MICHAŁA JAGIEŁŁY

“Wołanie w górach” – promocja książki Michała Jagiełły

Gmach główny Muzeum Tatrzańskiego

ul. Krupówki 10

15.03.2019 (piątek), godz. 18.00

 

Książka „Wołanie w górach” jest edycją szczególną. Michał Jagiełło zmarł nagle 1 lutego 2016 roku. Nie skończył pracy nad uzupełnieniami (jego notatki zatrzymują się na wydarzeniach z 2015 roku). Próby domknięcia tej opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora – Dominika Jagiełło, przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016–2017, i Krzysztofa Wojnarowskiego, który czuwał nad poprawnością językową i merytoryczną oraz jest autorem zdjęcia okładkowego.

Niniejsze wydanie książki ukazuje się w czterdziestą rocznicę pierwszego wydania oraz w 110. rocznicę powołania TOPR.

„Wołanie w górach” to książka wielowymiarowa. Jest nie tylko zapisem najciekawszych i najtrudniejszych wypraw ratunkowych, począwszy od roku 1909, ale ukazuje także mistycyzm gór; rozważania filozoficzne autora przeplatane są osobistymi wątkami.

 

W spotkaniu wezmą udział:

 

Dominika Jagiełło – córka Michała Jagiełły, która przybliży czytelnikom autora od strony prywatnej, nieznanej szerszemu gronu.

Adam Marasek – ratownik TOPR, wieloletni przyjaciel autora, który opowie o procesie wybierania opisów konkretnych akcji ratunkowych umieszczonych w książce, o tym jaki niosą przekaz.

Krzysztof Wojnarowski – fotografik, przyjaciel autora, który opowie o tym, jak książka ewoluowała przez 40 lat, a przede wszystkim jakie ukryte wymiary obecnie zawiera.

 

Wpisz szukane wyrażenie