WYJĄTKOWY SPACER PO STARYM CMENTARZU

30 października odbył się wyjątkowy spacer po Starym Cmentarzu. Wraz z turystami, uczniami zakopiańskich szkół, nauczycielami i przyjaciółmi naszego Muzeum odwiedziliśmy mogiły osób zasłużonych dla Muzeum Tatrzańskiego oraz Zakopanego m.in. dra Tytusa Chałubińskiego, Juliusza Zborowskiego, Bronisława i Marii Dembowskich, Bronisława Piłsudskiego, Jana Krzeptowskiego Sabały, Kornela Makuszyńskiego, Stanisława Witkiewicza, Władysława Hasiora, Antoniego Rząsy oraz Mariusza Zaruskiego. Jako pracownicy Muzeum Tatrzańskiego złożyliśmy symboliczne wieńce z igliwia, zapaliliśmy znicze i opowiedzieliśmy o tych ważnych dla nas osobach. Historię Bronisława Piłsudskiego opowiedział nam Pan Lesław Dall – nauczyciel, historyk, społecznik, przyjaciel naszego Muzeum. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wraz z nami przebyli ten ważny dla nas spacer. Spacer w którym odwiedziliśmy ludzi, którzy przed nami tworzyli historię instytucji, którą my tworzymy dzisiaj. Dziękujemy!

Fot. Klaudia Kot