Wyniki konkursu plastycznego „Kurierzy Tatrzańscy farbą i kredką”

Protokół z posiedzenia jury
konkursu plastycznego pt. „Kurierzy Tatrzańscy farbą i kredką”

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem oraz Towarzystwo Inicjatyw Społecznych Kurierzy Tatrzańscy ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 19 lat z przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół średnich. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, której tematem są Kurierzy Tatrzańscy. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić wybraną przez siebie historię, postać, bądź wydarzenie rozegrane w przeszłości, a dziejące się w okresie II wojny światowej, nierozerwalnie związane z postaciami Kurierów Tatrzańskich.

Na konkurs wpłynęło 593 prac. Przy ocenie i wyborze prac członkowie komisji kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku oraz walory estetyczne. Prace były oceniane w pięciu kategoriach wiekowych:

• Kategoria I – przedszkola;
  • Kategoria II – szkoły podstawowe klasy I-III;
  • Kategoria III – szkoły podstawowe klasy IV-VI;
  • Kategoria IV – szkoły podstawowe klasy VII-VIII;
  • Kategoria V – szkoły średnie.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Solańska, Urszula Pająk-Albrzykowska, Czesław Jałowiecki, Aleksandra Michalska, Wojciech Szatkowski, Marta Kula przyznała następujące wyróżnienia:

KATEGORIA I – PRZEDSZKOLA

Wyróżnienia I stopnia
  1. Hania Stanowska (Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu)
  2. Zosia Gąsienica Makowska (Przedszkole Sióstr Felicjanek pod Wezwaniem Świętego Kazimierza w Zakopanem)
  3. Helena Dziedzina (Przedszkole nr 3 im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem)
  4. Róża Rajska (Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Serafitek w Nowym Targu)
  5. Kuba Bilan (Przedszkole Sióstr Felicjanek w Zakopanem)
  6. Tymek Glonek (Przedszkole Sióstr Felicjanek w Zakopanem)

Wyróżnienia II stopnia
  1. Helena Skiepko (Przedszkole nr 3 im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem)
  2. Leon Schwenk (Przedszkole nr 9 im. Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem)