Wystawa czasowa „AUTOPORTRET Z CHANDRĄ. HASIOR I NOWA SZTUKA”

„Autoportret z Chandrą. Hasior i nowa sztuka” to pierwsza wystawa czasowa Muzeum Tatrzańskiego prezentowana w świeżo wyremontowanej Galerii Władysława Hasiora. Można ją oglądać od 14 lipca do 10 października 2021 roku.

Muzeum Tatrzańskie od kilku lat czyni starania o reinterpretację dorobku zakopiańskiego artysty. Organizuje konferencje, wystawy i działania o charakterze performatywnym, przygotowuje wydawnictwa, które rzucają nowe światło na twórczość Hasiora.

Narracja nowej wystawy zorganizowana jest wokół pojęć i technik konstytuujących praktykę artystyczną Władysława Hasiora (montaż, pomnik, sacrum, ziemia, manifestacja, spektakl, autoironia). Skonfrontowane one zostały z pracami współczesnych artystek i artystów, ukazującymi wciąż żywy potencjał praktyki zakopiańskiego artysty.

Udział w wystawie biorą:

• Paweł Althamer
  • Agnieszka Brzeżańska
  • Teresa Gierzyńska
  • Przemysław Matecki
  • Dominika Olszowy
  • Paulina Ołowska
  • Daniel Rycharski
  • Andrzej Tobis
  • Trebunie Tutki & Twinkle Brothers
  • Amanda Wieczorek.

Kuratorzy wystawy: Julita Dembowska i Łukasz Gorczyca

Wystawie towarzyszy publikacja przygotowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziękujemy za pomoc i użyczenie prac na wystawę:
Panu Pawłowi Dudziakowi, Pani Katarzynie Szafrańskiej, Galerii BWA Warszawa, Gunia Nowik Gallery, Galerii Raster, Fundacji Galerii Foksal, Muzeum Okręgowemu w Nowym Sączu.

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane.
Patroni medialni:
Radio Kraków, TVP 3 Kraków, Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Zakoplan.