WYSTAWA „W POCZEKALNI. PRZEPROWADZKA” TWÓRCZOŚĆ BOGUSŁAWA BACHORCZYKA I ZBIGNIEWA SAŁAJA 2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 2 marca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza. Wystawę można oglądać do 1 kwietnia. Polecamy Państwa uwadze najnowszą wystawę Muzeum Tatrzańskiego poświęconą twórczości Bogusława Bachorczyka i Zbigniewa Sałaja „W Poczekalni. Przeprowadzka”. Artyści zapraszają na przerwę w podróży do swojej poczekalni. Snują refleksje nad procesem powstawania dzieła.

Są zapalonymi kolekcjonerami, gromadzącymi przez lata różne rzeczy, w oczekiwaniu na właściwy moment, by je wykorzystać: skleić, odkształcić, sprasować, pociąć i w rezultacie nadać im nowy sens i znaczenie.

Na co czekają? Wciąż na wszystko, w swojej poczekalni-pracowni, zafascynowani od lat zmienną, czasami kapryśną dynamiką procesu tworzenia dzieła.

Wystawa powstała we współpracy z BWA w Tarnowie i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, kuratorami wystawy są Agnieszka Jankowska-Marzec oraz Julita Dembowska.