WYSTAWA ZAGRANICZNA: „100 YEARS OF POLISH INDEPENDENCE. ZAKOPANE 1918”

WYSTAWA „100 YEARS OF POLISH INDEPENDENCE. ZAKOPANE 1918”

“100 LAT POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI: ZAKOPANE 1918″

Ramsdell Regional Center for the Arts in Hardy Hall w Mainstee, Michigan USA

10  lutego – 27 marca 2020

Wystawa prezentująca historię powstania Rzeczpospolitej Zakopiańskiej w październiku 1918 roku oraz samo Zakopane jako ważne centrum historii i kultury polskiej. Na wystawie pokazywane są archiwalne zdjęcia i dokumenty ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego. Wystawa organizowana we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie oraz University of Michigan w USA, wydziałem Copernicus Program in Polish Studies.

Otwarciu wystawy towarzyszy wykład dr Kate Wróblewski „Finding the Political Zakopane: 1918 and Possibilites of Change”

Projekt powstał przy współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie oraz University of Michigan w USA, wydziałem Copernicus w ramach programu Niepodległa 2017 – 2022