Jerzy Kolecki. W krainie dziwów. Lalki i scenografie z Teatru Lalek Rabcio

środa - nieczynne
poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela: 9:00 – 17:00
piątek, sobota: 11:00 – 19:00

Ostatnie wejście – pół godziny przed zamknięciem filii

Cennik:

EKSPOZYCJA STAŁA I CZASOWA
bilet normalny 20 zł
bilet ulgowy 10 zł

EKSPOZYCJA STAŁA
bilet normalny 16 zł
bilet ulgowy 8 zł

EKSPOZYCJA CZASOWA
bilet normalny 10 zł
bilet ulgowy 5 zł

KARTA DUŻEJ RODZINY
bilet na wystawy dostępne w filii dla 1 osoby 8 zł

BILET CAŁODZIENNY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 49 zł
bilet ulgowy 24 zł

BILET TYGODNIOWY ŁĄCZONY DO WSZYSTKICH OTWARTYCH FILII
bilet normalny 65 zł
bilet ulgowy 32 zł

GRUPOWY
min. 15 os., wszystkie wystawy dostępne w filii, na każde 15 os. 1 opiekun gratis
bilet za 1 os. 9 zł

AUDIOPRZEWODNIK 5 zł

OPROWADZANIE 40 zł

MIESZKAŃCY GMIN: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Czarny Dunajec, Kościelisko, Nowy Targ, Miasto Nowy Targ, Miasto Zakopane, Poronin i Szaflary
bilet 1 zł

Wstęp wolny w każdą niedzielę
(UWAGA: od 9 maja 2024 r., dniem nieodpłatnego wstępu na wystawy stałe będzie czwartek.)

Projekt Jerzego Koleckiego w Krainie Dziwów
Data otwarcia: 24/06/2022
Data zamknięcia: 03/10/2022

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na wakacyjną wystawę poświęconą twórczości teatralnej Jerzego Koleckiego, aktora, scenografa i wieloletniego dyrektora Teatru Lalek RABCIO. Na wystawie zaprezentowane zostaną lalki i scenografie z trzech najważniejszych spektakli, które w latach 70. ubiegłego wieku przyczyniły się szerokiego rozgłosu rabczańskiego teatru: O Zwyrtale muzykancie, Królowa śniegu oraz Cudowna lampa Aladyna, wraz z oryginalnymi projektami malarskimi pochodzącymi z archiwum rodzinnego artysty oraz autorskimi plakatami do wybranych spektakli.

Jerzy Kolecki, urodzony w 1925 roku w Wróblowicach koło Tarnowa, w latach 1947-1952 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po studiach zamieszkał w Rabce-Zdroju, gdzie od 1953 roku był związany z lokalnym teatrem lalek. Jako scenograf i dyrektor artystyczny stworzył program i wizerunek teatru, dzięki któremu najmniejszy z ówczesnych teatrów lalkowych w Polsce zyskał szeroki rozgłos i liczne nagrody. Za jego kadencji zespół teatru wraz z góralską kapelą z Poronina występował między innymi na pokazach w ramach festiwali lalkowych w Hamburgu i Hanowerze, a wyżej wymienione spektakle opracowane zostały w wersji telewizyjnej.

Obecnie twórczość teatralna Koleckiego jest przedmiotem rosnącego zainteresowania miłośników sztuki, jako przejaw nowoczesnego projektowania skierowanego nie tylko do najmłodszych odbiorców.