Jerzy Kolecki. W krainie dziwów. Lalki i scenografie z Teatru Lalek Rabcio

wtorek–czwartek: 9.00–17.00
piątek–sobota: 11.00–19.00
niedziela: 9.00-17.00

Ostatnie wejście – pół godziny przed zamknięciem filii

Cennik:

Для всіх наших друзів з України
вхід до музею - 1 злотий.
Normalny 17,00 zł
Ulgowy 10,00 zł
Oprowadzanie 40,00 zł
Karta dużej rodziny 5, 00 zł
Bilet rodzinny max. 2 dorosłych + max. 4 dzieci: 35 zł
Bilet grupowy od 15 os. +1 gratis 8,00 zł
Audioprzewodnik 5,00 zł

wstęp wolny w każdą niedzielę

Projekt Jerzego Koleckiego w Krainie Dziwów
Data otwarcia: 24/06/2022
Data zamknięcia: 03/10/2022

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem zaprasza na wakacyjną wystawę poświęconą twórczości teatralnej Jerzego Koleckiego, aktora, scenografa i wieloletniego dyrektora Teatru Lalek RABCIO. Na wystawie zaprezentowane zostaną lalki i scenografie z trzech najważniejszych spektakli, które w latach 70. ubiegłego wieku przyczyniły się szerokiego rozgłosu rabczańskiego teatru: O Zwyrtale muzykancie, Królowa śniegu oraz Cudowna lampa Aladyna, wraz z oryginalnymi projektami malarskimi pochodzącymi z archiwum rodzinnego artysty oraz autorskimi plakatami do wybranych spektakli.

Jerzy Kolecki, urodzony w 1925 roku w Wróblowicach koło Tarnowa, w latach 1947-1952 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po studiach zamieszkał w Rabce-Zdroju, gdzie od 1953 roku był związany z lokalnym teatrem lalek. Jako scenograf i dyrektor artystyczny stworzył program i wizerunek teatru, dzięki któremu najmniejszy z ówczesnych teatrów lalkowych w Polsce zyskał szeroki rozgłos i liczne nagrody. Za jego kadencji zespół teatru wraz z góralską kapelą z Poronina występował między innymi na pokazach w ramach festiwali lalkowych w Hamburgu i Hanowerze, a wyżej wymienione spektakle opracowane zostały w wersji telewizyjnej.

Obecnie twórczość teatralna Koleckiego jest przedmiotem rosnącego zainteresowania miłośników sztuki, jako przejaw nowoczesnego projektowania skierowanego nie tylko do najmłodszych odbiorców.

Wpisz szukane wyrażenie