„Zagrajmy w brydża jak za dawnych lat”. Fotorelacja

„Jestem bowiem brydżystą, jak zresztą połowa literatury. A przekleństwo moje na tym polega, że gdyby tam, gdzie grają w brydża, było stu graczów i jeden tylko kibic — kibic ten z całą pewnością usiądzie przy mnie. W Zakopanem, gdzie jest dwudziestu brydżystów, a siedmiuset czterdziestu sześciu kibiców, na mnie zawsze przypada około trzystu. A powiadam wam, przyjaciele brydżyści: nie masz w całej Rzeczypospolitej kibiców straszliwszych, namiętniejszych i wytrwalszych niźli tam”.

Tak pisał przed laty Kornel Makuszyński w felietonie „Kibic” (w: „Śpiewający diabeł”, Lwów 1934). My nie jesteśmy tak surowi i z wielką radością witaliśmy zarówno graczy, jak i wspaniałych kibiców na kolejnym muzealnym spotkaniu brydżowym!

Do czasu zakończenia remontu w willi Opolanka gramy w kolejnych filiach Muzeum Tatrzańskiego. Tym razem zaprosiliśmy Państwa do Galerii Kobierców Wschodnich na zakopiańskim Kozińcu.

Za wypożyczenie strojów z lat 20. i 30. XX wieku dziękujemy zaprzyjaźnionemu Teatrowi Witkacego!

Wydarzenie było częścią Tatrzańskich Musealiów:

Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.

Prace remontowo-konserwatorskie w willi Opolanka (Muzeum Kornela Makuszyńskiego), Galerii Kobierców Wschodnich oraz gmachu głównym Muzeum Tatrzańśkiego odbyły się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

LOGOTYPY: Fundusze Europejskie. Infrastruktura i Środowisko Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego