Zakończenie sezonu narciarskiego w Muzeum Tatrzańskim

W sobotę, 27 kwietnia spotkaliśmy się na VIII Dniu Narciarza, który odbył się w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego.

To coroczne podsumowanie sezonu zimowego było pełne narciarskich historii, ciekawych wystąpień i spotkań z interesującymi ludźmi. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych miłośników białego szaleństwa, mogli oni wziąć udział w zajęciach pod nazwą “Ośla Łączka”, podczas których w sposób interaktywny, dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o pionierach narciarstwa w Tatrach, a następnie przelać na papier swoje wyobrażenia o narciarzach z dawnych lat.

Przybyli na spotkanie wysłuchali opowieści o Tatrzańskim Towarzystwie Narciarzy, przygotowanej przez Jerzego Kapłona, relacji o 1000 km rajdzie na nartach z 1927 r. z finałem na Howerli, o której przypomniał Piotr Jasieński “Szuwarek”. Wojciech Szatkowski uraczył słuchaczy prezentacją na temat zawodów FIS 1929. Natomiast na koniec Demo Ski Team Ząb zaprezentował nowe nabytki z narciarskiej kolekcji, pokazano m.in. norweską nartę z ok. 1885 r.

Dziękujemy za wiele ciekawych opowieści, informacji i wspomnień naszych prelegentów.

Już dziś zapraszamy na Dzień Narciarza 2025.