Zakopane połowy XX wieku w świetle korespondencji Janusza Domaniewskiego – przyrodnika, muzealnika, literata

Kogo chciał zabić Janusz Domaniewski? Ochrona Tatr i ploteczki, kolekcje muzealne i brydż, narty i kwerendy!

Już w sobotę, 30 września o godz. 17:00, zapraszamy na spotkanie wokół publikacji „Memorabilia Zoologica”, Nowa Seria 8, 2023, Muzeum Tatrzańskie a ochrona przyrody. Korespondencja Janusza Domaniewskiego w latach 1921–1952, które odbędzie się w Muzeum Kornela Makuszyńskiego w willi Opolanka, ul. Tetmajera 15.

Uczestnicy:

– prof. dr hab. Dariusz Iwan, kierownik Muzeum Zoologicznego w Warszawie

– dr hab. Hubert Kowalski, prof. UW, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego

– dr Marcin Warchałowski, Muzeum Tatrzańskie

Spotkanie poprowadzi Maciej Krupa

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Dnia Seniora. Przed spotkaniem zachęcamy do zwiedzenia willi Opolanka – oraz do wzięcia udziału w partyjce brydża z Kornelem Makuszyńskim! Stoliki do gry czekają na Was od godziny 14.00.

W dniach 29 września – 1 października, zarówna do Muzeum Kornela Makuszyńskiego jak i pozostałych filii Muzeum Tatrzańskiego, na hasło „Weekend seniora z Kulturą” – wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego.