ZAMIANA EKSPOZYCJI W SALI WITKACEGO

W Galerii Sztuki w willi  Oksza pojawiły się nowe prace Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Na ścianach zawisły między innymi portrety Neny Stachurskiej, wieloletniej partnerki “Witkacego” , małżeństwa Białynickich – Biruli czy Józefa Fedorowicza znanego jako Pimek. Prezentujemy również zdjęcia i rysunki wykonane przez artystę.

Z każdym z nich związane są niezwykłe historie. O tym kiedy powstały i w jakich okolicznościach rysował je “Witkacy” opowiedzą Wam nasi opiekunowie ekspozycji.
Prace Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) są szczególnie wrażliwe na warunki atmosferyczne i światło. W celu ich ochrony na ekspozycji są one regularnie zmieniane i przebywają w nowoczesnych magazynach na czas odpoczynku. Wszystko po to, byśmy mogli dłużej cieszyć się soczystymi, wręcz wibrującymi kolorami jego słynnych portretów. Dzięki bogatej kolekcji, jaką posiada Muzeum Tatrzańskie pokazujemy różnorodne zestawy dzieł Witkacego.