Co nowego w muzeum?

Zapomniane szczyty – zapomniane doliny…

Zapomniane szczyty – zapomniane doliny…

W czwartek, 16 listopada o godzinie 15:30, w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego (ul. Krupówki 10), odbędzie się wieczór górski o zapomnianych szlakach i miejscach polskich gór. Spotkanie poprowadzi Wojciech Szatkowski. 

To opowieść prowadzona szlakiem górskich wypraw tego roku. Wejdziemy w zapomnianą Dolinkę Łopienki w Bieszczadach, do cerkwi pw. Św. Paraskewy, odwiedzimy Dolinę Białej i cerkiew pw. Św. Michała Archanioła, położoną w dolinie, gdzie kiedyś mieszkali łemkowscy górale i czas dosłownie się zatrzymał. Odwiedzimy Beskid Śląski, Żywiecki, Mały, a także masyw Magury Witowskiej, który stał się pięknym punktem widokowym, oraz najkrótszą dolinę Tatr – dolinkę za Bramką, ale i wysoki Starorobociański Szczyt. Pójdziemy łąkami Nowego Łupkowa, do „chatki na końcu świata”, ostatniego na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego schroniska bez prądu i wody. Bohaterami wieczoru, będą także ludzie tych gór: ratownik tatrzański i naczelnik TOPR, Piotr Malinowski, Władysław Nadopta „Majster Bieda” i Jędrek Wasielewski „Jędrek Połonina”, poeta Ryszard Szociński i kilku innych.

Myśl przewodnia wieczoru? „Jesteśmy teraz w górach, a one są w nas, rozpalając entuzjazm, sprawiając, że każdy nerw drży, wypełniając każdy nasz por i komórkę” napisał piewca dzikiej przyrody, John Muir.

Na gitarze zagra i zaśpiewa piosenki turystyczne Justyna Lasiak.

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Wpisz szukane wyrażenie