Co nowego w muzeum?

“ZARAZ, ZARAZ, CZŁOWIEKU”

“ZARAZ, ZARAZ, CZŁOWIEKU”

8 czerwca, w piątek o godz. 19.00 zapraszamy do Galerii w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach na spotkanie z Andrzejem Dziukiem – Dyrektorem Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Spotkanie zatytułowane “Zaraz, zaraz, człowieku” towarzyszy wystawie fotografii Witkacego ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Istotą „Teatru Witkacego” – poza samym Witkacym – jest jego zespół, mój fantastyczny zespół, który jest moją radością i dumą. Tak w lutym tego roku – podczas święta 33 urodzin zakopiańskiego teatru – mówił w wywiadzie radiowym jego dyrektor Andrzej St. Dziuk.

Legendarnego twórcę współczesnego polskiego teatru gościć będziemy w Pałacu Vauxhall. Porozmawiamy o atmosferze, którą widzom stwarza zespół nie tylko przy Chramcówkach 15. O niepowtarzalnym, nieobojętnym myśleniu o funkcji i roli teatru w życiu każdego z nas. O Witkacym, który wymyka się konwencjonalnym interpretacjom, a przecież wciąż inspirującym, otwartym, potężnym, przekornym intelektualistą. O filozofii i zasadzie wierności sobie, którą na co dzień realizuje Andrzej St. Dziuk, wciąż wymykający się zaszufladkowaniu. Osobowość artystyczna, reżyser, scenograf, dyrektor, polonista, przewodnik po meandrach naszych zwątpień i nadziei.

W tym Teatrze nikt nie może i nie powinien zostać poza drzwiami, także symbolicznymi. Demiurg sceny – Andrzej St. Dziuk – oszałamia od 33 lat, pod tatrzańskimi turniami i Giewontem, wielopiętrowością teatralnych znaków, kodów, aluzji, prowokacji… Jego artystyczne życie jest spowiedzią oraz wyzwaniem wobec świata.

Rozmowę poprowadzi Stanisław Czesław Kurdziel.

Wstęp wolny.

Wpisz szukane wyrażenie