Zasłuchani – zainspirowani. Plastyczne inspiracje słuchowiskiem „Na przełęczy”

„Nazajutrz ledwie dniało, rzucamy się do okien…”. Co było dalej?

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów utworu „Na przełęczy. Wrażenia i obrazy z Tatr” Stanisława Witkiewicza. Wraz z aktorami Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem przenieśmy się w czasie, by poznawać Zakopane i Tatry tak jak robili to XIX-wieczni turyści. Posłuchajmy dźwięków ulicy, gwary i muzyki góralskiej, ale przede wszystkim fascynujących historii związanych z przeżyciami odkrywców nowej, nieznanej wówczas przestrzeni, jaką były Tatry i podhalańska codzienność .

Osoby zainspirowane wysłuchaną opowieścią zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!

UWAGA. Termin nadsyłania prac został przedłużony do 15 grudnia 2021!

Czekają nagrody!

Pobierz REGULAMIN-KONKURSU-Zasłuchani- zainspirowani
Pobierz RODO Zasłuchani – Zainspirowani
PRAVIDLÁ VÝTVARNEJ SÚŤAŽE Započúvaní – inšpirovaní

Nagrania znajdziecie na https://muzeumtatrzanskie.pl/edukacja/multimedia/
Słuchowisko powstało również w języku słowackim.

Słuchowisko wyprodukowane zostało przez Muzeum Tatrzańskie jako część projektu Programu Współpracy Transgranicznej (Interreg) pn. „Muzea otwarte – rozszerzenie możliwości programowych instytucji kultury pogranicza polsko-słowackiego”.

Logo Muzea Otwarte, Otvorene Muzea
Logotyp Interreg Polska-Słowacha, flaga UE, Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego