Zbiórka pamiątek dotyczących II wojny światowej

Wszystkie wspomnienia są cenne, a każda pamiątka jest ważna.

Muzeum Tatrzańskie zaprasza do włączenia się w zbiórkę pamiątek dotyczących II wojny światowej na Podtatrzu, zachęcamy do przekazywania informacji, relacji oraz wspomnień.

• Eksponaty można przekazywać w drodze darowizny lub udostępnić w czasowy depozyt
  • Muzeum może także wykonać ich kopię lub digitalizację.

Wiemy, że pieczołowicie przechowywane pamiątki rodzinne po bliskich, którzy doświadczyli kataklizmu wojny, są niczym bezcenne relikwie. Gryps z więzienia, list z obozu czy wyblakła fotografia są często utożsamiane z ukochaną osobą. Jesteśmy jednak przekonani, że wspólnie wypracujemy model działania, który pomoże podzielić się świadectwem historii tak, aby pamięć o wydarzeniach z przeszłości bezpiecznie przetrwała w Muzeum Palace.

Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o pomoc w odnalezieniu i dotarciu do najstarszych mieszkańców przedwojennego powiatu nowotarskiego, na który rozciągał się dystrykt posterunku Gestapo z Palace, a którzy z pewnością posiadają bezcenne informacje o wydarzeniach mających miejsce podczas II wojny światowej.

We wszystkich czynnościach, związanych z wolą przekazania pamiątek i wspomnień, Muzeum Tatrzańskie oferuje pomoc, jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.

W ramach inicjowanych działań, Muzeum Palace służy także wsparciem i pomocą merytoryczną w przedmiocie poszukiwań członków rodziny, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Dzięki nawiązanym współpracom ze specjalistycznym jednostkami możemy Państwa nakierować na właściwe instytucje świadczące profesjonalną pomoc w trudnych sprawach związanych z poszukiwaniami bliskich.
Szczegółowe informacje dotyczące Muzeum Palace można uzyskać pod numerem telefonu:
+ 48 535 602 444, e-mail: palace@muzeumtatrzanskie.pl

kilka starych czarno białych zdjęć z okresu II wojny światowej