Co nowego w muzeum?

Zenon Remi – spotkanie z architektem

Zenon Remi – spotkanie z architektem

ZENON REMI (ur. 1946) zakopiański architekt i malarz. Pracował w PBO “Podhale”, w latach 80. XX w Muzeum Tatrzańskim (jako specjalista d/s ochrony zabytków). Współautor projektu osiedla Kasprusie w Zakopanem, autor adaptacji leżakowni na Galerię Hasiora, domu i galerii Antoniego Rząsy, licznych obiektów mieszkalnych, wypoczynkowych i sakralnych.

Spotkanie poprowadzi Piotr Mazik.

Kiedy: 7 października 2021, godz. 18:00
Miejsce: willa Oksza (ul. Zamoyskiego 25)

Z powodów pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona. Można zagwarantować sobie wejście na spotkanie, zapisując się na: wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl

 

Projekt „W stronę Nowego Zakopanego”, realizowany przez Muzeum Tatrzańskie, to próba analizy krajobrazu kulturowego stolicy Tatr oraz poddanie go krytycznej refleksji. Chcemy spojrzeć na zakopiańską kulturę i tradycję z perspektywy odbiorcy XXI wieku, jako na zbiór inspiracji, ale też mitów i problemów, które wymagają przepracowania.

Naszym celem jest odpowiedź na pytanie, jak spuścizna XX-wiecznej kultury i historii Podhala, na którą składają się m.in. pierwszy polski styl narodowy oraz dorobek kolonii artystycznej, może zostać twórczo podjęta i przetworzona w celu wykreowania Zakopanego na nowe centrum żywej kultury artystycznej i architektonicznej Polski.

Projekt jest przewidziany jako kilkuletnie przedsięwzięcie badawczo-ekspozycyjne. W 2021 rozpoczynamy pierwszy etap prac – cykl spotkań z architektami współcześnie kształtującymi podhalański pejzaż oraz inwentaryzację sztuki obecnej w zakopiańskiej przestrzeni publicznej, co wydaje się być kluczowe ze względu na nieustanną transformację zakopiańskiego krajobrazu.

Logotyp Niepodległa. Polska stulecie odzyskania niepodległości

Projekt „W stronę Nowego Zakopanego” jest dofinansowany ze środków budżetu państwa będących w dyspozycji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022.

Wpisz szukane wyrażenie