Co nowego w muzeum?

Zilustrowana przyroda Tatr

Zilustrowana przyroda Tatr

W dobie ogólnodostępnych aparatów cyfrowych, monitoringu oraz szybkiego Internetu zapominamy o znaczeniu grafik oraz rysunków. Uważamy je za anachroniczne, pracochłonne i niepotrzebne we współczesnych wydaniach atlasów oraz książek przyrodniczych. Powszechnie uważamy, że kolorowa fotografia jest lepsza. Ale czy to prawda?

Zapraszamy na wykład dra Marcina Warchałowskiego (Dział Przyrodniczy MT) dotyczący historii rycin przedstawiających przyrodę Tatr. Będziemy mieli możliwość zobaczenia archiwalnych rycin i rysunków zaczerpniętych z książek i dokumentów znajdujących się w bibliotece Muzeum Tatrzańskiego. Wśród pokazanych na wykładzie rysunków odnajdziemy te wykonane ręką doktora Tytusa Chałubińskiego oraz Zofii Radwanskiej-Paryskiej. Pojawią się też skany starych rycin z książek botanicznych i zoologicznych z połowy XIX wieku, jak i te bardziej współczesne.

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Zilustrowane Tatry. Rysunki i grafiki ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”.

13 stycznia / czwartek
Muzeum Tatrzańskie. Willa Oksza
ul. Zamoyskiego 25
godz. 18.00
wstęp wolny

Z przyczyn pandemicznych ilość miejsc jest ograniczona, ale można zagwarantować sobie wejście, zapisując się na wydarzenia@muzeumtatrzanskie.pl
Zapraszamy!

Wpisz szukane wyrażenie