Co nowego w muzeum?

KONKURS NA KOMIKS HISTORYCZNY

KONKURS NA KOMIKS HISTORYCZNY

MT_201704_Konkurs_historycznyZapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja, licea, technika i szkoły zawodowe do wzięcia udziału w konkursie na komiks historyczny. Tematem komiksu są epizody zakopiańskie z życia Heleny Modrzejewskiej, Wandy Gentil-Tippenhauer, Witkacego lub Kornela Makuszyńskiego (do wyboru jedna postać).

Ważna dla nas jest zgodność z faktami historycznymi, wykorzystanie sytuacji, anegdot, charakterów postaci historycznych. Zakładamy oczywiście dowolność w dialogach i dopuszczamy wplecenie wątków czy postaci fikcyjnych. W każdym przypadku prosimy o kilka zdań komentarza i bibliografię lub wskazanie źródeł inspiracji (może to też być opowieść rodzinna).

Zachęcamy do tego, żeby prace były wykonywane w 2 – 3 osobowych zespołach, ale prace indywidualne lub wykonane przez całą klasę też przyjmujemy.

Jako uhonorowanie najlepszych prac, poza nagrodami rzeczowymi, planujemy zrobienie niskonakładowej publikacji złożonej z kilku najlepszych komiksów. Zastrzegamy sobie, że jeśli nie będzie prac na odpowiednim poziomie, publikacja nie ukaże się.

Prace prosimy dostarczyć do 2 czerwca 2017 roku do działu edukacji Muzeum Tatrzańskiego, Zakopane, ul. Krupówki 10. Wyniki konkursu ogłosimy 19 czerwca 2017 roku, wtedy również podamy datę rozdania nagród.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kryteriami oceniania.

 

Wpisz szukane wyrażenie