Muzeum Tatrzańskie na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Muzeum Tatrzańskie bierze udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy na dwa ciekawe wydarzenia:

„Ostatnie chwile Witkacego” – spotkanie na Kozińcu
17 IX o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie upamiętniające Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) – malarza, rysownika, fotografa, dramaturga, powieściopisarza, filozofia, teoretyka i krytyka sztuki. Ten wszechstronny artysta urodził się 24 lutego 1885 w Warszawie, natomiast 82 lata temu 18 września zmarł śmiercią samobójczą we wsi Jeziory na Polesiu (dzisiejsza Ukraina), na wieść o zbrojnej napaści Armii Czerwonej na Polskę. O ostatnich chwilach Witkacego opowie Zofia Radwańska z Działu Sztuki MT.
Galeria Sztuki na Kozińcu (Zakopane, Droga na Koziniec 8 )

O siedemnastej z Gersonem w Okszy
O 17.00 w sobotę (18 IX) w willi Oksza bezpłatnie zwiedzicie wystawę pejzaży Wojciecha Gersona – z komentarzem naszego pracownika Mateusza Kułakowskiego.
(Zakopane, ul. Zamoyskiego 25).

Spotkania te są znakomitą okazją, by zobaczyć nasze dwa wyremontowane obiekty: willę Koziańskich i willę Oksza!

Więcej o Dniach Otwartych Funduszy Europejskich przeczytacie pod linkiem:

Bieżące informacje o remontach naszych budynków znajdują się na stronie:

Remont willi Oksza współfinansowany był środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 (w ramach 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury) pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”.

Fundusze Europejskie. Infrastruktura i Środowisko Rzeczpospolita Polska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Unia Europejska. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Prace remontowo-konserwatorskie w Galerii Sztuki im. Włodzimierza, Jerzego i Anny Kulczyckich (Galeria Sztuki na Kozińcu) odbyły się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 pt. „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”

LOGOTYPY Fundurze Europejskie Program Regionalny, Małopolska, UE Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego