Ostatni weekend z „Made in Zakopane”

Przed nami ostatni wrześniowy weekend. To także ostatni moment, aby odwiedzić naszą wystawę „Made in Zakopane”, która kończy się 1 października. Nasza ekspozycja to przegląd najlepszej sztuki i designu powstających w Zakopanem przed rokiem 1939. Bohaterami ekspozycji są same przedmioty, jak i i ich twórcy. Mamy nadzieję, że nasza wystawą przypomnieliśmy iż Zakopane – obecnie kojarzone z tandetą „krupówkowych” pamiątek – było prężnym ośrodkiem różnego rodzaju rzemiosł, cechujących się wysoką jakością wykonania, a „Made in Zakopane” to marka solidna (choć wymyślona na potrzeby wystawy). Wyroby zakopiańskich pracowni projektowane były niejednokrotnie przez profesjonalnych artystów i odznaczały się wysokim poziomem artystycznym. Odwiedźcie nas w najbliższy weekend!

O WYSTAWIE >>

Kolorowanka do pobrania, inspirowana wystawą “MADE IN ZAKOPANE” >>

Wystawa czasowa „Made in Zakopane”

gmach główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10