Podsumowanie projektu pt. „Poszukiwacze tatrzańskich skarbów”.

Od czerwca do listopada 2020 roku Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego realizowało projekt pt. „Poszukiwacze tatrzańskich skarbów”. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra.

W ramach projektu prowadzone były warsztaty, wykłady, szkolenia na temat odkrywców Tatr. Projekt opowiadał historie polskich naukowców, prowadzących nie tylko działalność badawczą ale także patriotyczną. W ramach projektu powstały publikacja na temat odkrywców Tatr, zeszyt z aktywnościami dla dzieci, scenariusze i materiały merytoryczne niezbędne do samodzielnego prowadzenia zajęć. Wszystkie utwory dostępne są na wolnej licencji (CC.Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0)

Logo Muzeum Historii Polski
Logo Patriotyzm Jutra