PROGRAM ARTYSTYCZNY W RAMACH KONFERENCJI

Daniel Rumiancew, Z wizytą u artysty, Panorama

Muzeum Tatrzańskie zaprasza serdecznie do udziału w wydarzeniach towarzyszących konferencji naukowej „W Pracowni. Hasior. Brzozowski. Rząsa w 90. rocznicę urodzin Władysława Hasiora.

Wydarzenia towarzyszące konferencji:

otwarcie wystawy Kolekcja Rozdział Pierwszy. Sztuka współczesna w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego, pokazy filmów o Władysławie Hasiorze, oprowadzanie po wystawie Daniela Rumiancewa, pokaz pracy Horacego Muszyńskiego, wykład Bogusława Bachorczyka i Karola Szostaka, spacer performatywny Ani Batko oraz performens Przemka Branasa. Szczegóły znajdują się poniżej:

25 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

18:00 – Kolekcja. Rozdział pierwszy. (Sztuka współczesna w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego), Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

19:30 – Pokaz filmów z komentarzem Urszuli Dubowskiej, Galeria Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18 b

1. BĘDZIE WCIĄŻ OGROMNIAŁ

Reżyseria: Lucyna Smolińska, Mieczysław Sroka

Rok produkcji 1999/2000

czas: 25’30”

2. PRACOWNIA WŁADYSŁAWA HASIORA

Reżyseria: Jerzy Biały

Rok produkcji 1984

Czas: 20’10”

26 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

18:00 Z WIZYTĄ U ARTYSTY, Daniel Rumiancew, oprowadzanie autorskie

W ramach wystawy pokazywana jest praca „Kamień węgielny” Zuzanny Dembiec. (Galeria Sztuki im. W. i J. Kulczyckich, Droga na Koziniec 8)

20:00 Premiera wideo instalacji p.t. PRACOWNIA, realizacja Horacy Muszyński (Dworzec, Krupówki 12) (we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie, Wydział Malarstwa i Nowych Mediów)

27 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

13:00- 14:00 Zakopiańskie ciągutki, zmysłowe Zakopane Spacer performatywny z Anną Batko

18:00 ARTYSTA W PRACOWNI (Galeria Władysława Hasiora)

„Czysta 17 – 2003-2018 Pracownia Wewnętrzna. Czysta 15 – 2015-2018 Pracownia Zewnętrzna.” Bogusław Bachorczyk

”… jako miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący” Karol Szostak

20.00 „Fakir” Performens Przemek Branas

PROGRAM “W PRACOWNI. HASIOR. BRZOZOWSKI. RZĄSA” został sfinansowany ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Praca Horacego Muszyńskiego p.t. “Pracownia”
powstała we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie, Wydział Malarstwa i Nowych Mediów.

Praca Horacego Muszyńskiego powstawała latem tego roku w dwóch zakopiańskich pracowniach. Muszyński uczył się w nich rzeźbić. Michał Gąsienica Szostak i Stanisław Cukier przez kilka tygodniu przekazywali młodemu artyście wiedzę, dzieli się swoim doświadczeniem. Warto zobaczyć efekt ich wspólnych działań.