Wernisaż wystawy „Zilustrowane Tatry. Rysunki i grafiki ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego”

Wystawa prezentuje grafiki i rysunki ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego, tworzone na potrzeby wydawnictw opiewających piękno górskich widoków i datowanych od początku XIX wieku po wybuch I wojny światowej.

Na ekspozycji znajdą Państwo dzieła takich twórców jak współpracujący ze Stanisławem Staszicem Zygmunt Vogel, czy też Emanuel Kronbach, który zilustrował swoje poświęcone Galicji dzieło litografiami, wykonanymi własnoręcznie na podstawie rysunków z natury.
Szczególne miejsce poświęcono wielkim popularyzatorom Tatr: Waleremu Eljaszowi-Radzikowskiemu oraz Stanisławowi Witkiewiczowi.
Wystawie towarzyszył będzie bogaty program spotkań i wykładów.

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy do willi Oksza (Zamoyskiego 25), który odbędzie się w piątek, 15 października o godzinie 18.00.

Wystawa objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane.

Ilustracja:
Emanuel Kronbach (1778-1861),
Widok miasta Nowy Targ w obwodzie sądeckim z Karpatami w tle, 1815 r.
Papier, akwarela