Wstęp o koronce klockowej 25 lipca

We wtorek, 25 lipca o godzinie 17:00, zapraszamy do willi Oksza na spotkanie z Joanną Sielską Wstęp o koronce klockowej, z cyklu „Wokół Szkoły Koronkarskiej w Zakopanem”.

Jak wyglądała i jak powstawała najbardziej pożądana w XVII i XVIII wieku koronka klockowa? Jak odróżnić wyroby powstałe przy pomocy klocków spośród innych koronek? A także jak dbać i konserwować koronkę klockową? O tym opowie Joanna Sielska-Melchiori Konserwator Tkanin Zabytkowych oraz nauczyciel koronki klockowej w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Galeria Sztuki w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Wstęp wolny w ramach promocji Muzeum Tatrzańskiego

Przykłady koronek klockowych można aktualnie oglądać na wystawie czasowej Made in Zakopane. Zakopiańskie rzemiosło artystyczne do II wojny światowej w gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10.

Fot. Serwetka kwadratowa – motyw kwiatowy, proj. Karol Kłosowski, 1925, wyk. Szkoła Koronkarska, Zakopane, nici; koronka klockowa, wym. 40 x 40 cm, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem – zdjęcie z wystawy czasowej Made in Zakopane