ROZPOCZYNAMY PRACE REMONTOWO – BUDOWLANE W RAMACH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

Bardzo miło jest nam poinformować, że w ramach realizowanego projektu dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala” w ostatnich dniach zostały podpisane umowy z generalnymi wykonawcami robót budowalnych.

Dnia 19 czerwca 2018 r. zostały podpisane umowy z generalnym wykonawcą robót budowlanych – z Tatrzańską Firmą „Junior”, Wojciech Pawlikowski. Podpisane umowy dotyczą Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje.

Planowany termin przekazania placów budowy jest przewidziany na 2 lipca 2018.

W związku z rozpoczynającymi się pracami remontowo – budowlanymi Muzeum Stylu Zakopiańskiego w willi Koliba będzie nieczynne co najmniej przez 14 miesięcy (dwanaście miesięcy potrwają prace remontowo – budowlane oraz dwa miesiące – czas przewidziany na aranżacje wystaw), natomiast Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Inspiracje nieczynne będzie co najmniej przez 8 miesięcy (sześć miesięcy potrwają prace remontowo – budowlane oraz dwa miesiące – czas przewidziany na aranżacje wystaw).

Natomiast dnia 26 czerwca 2018 r. została podpisana umowy z generalnym wykonawcą robót budowlanych – z firmą Projekt-Dom „Staszel” Zbigniew Staszel. Podpisana umowa dotyczy Zagrody Sołtysów w Jurgowie.

Planowany termin przekazania placów budowy jest przewidziany na 9 lipca 2018.

W związku z rozpoczynającymi się pracami remontowo – budowlanymi Zagroda Sołtysów w Jurgowie będzie nieczynna co najmniej przez 12 miesięcy (dziesięć miesięcy potrwają prace remontowo – budowlane oraz dwa miesiące – czas przewidziany na aranżacje wystaw).

O postępach i szczegółach prac będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy serdecznie do pozostałych filii Muzeum Tatrzańskiego.