SPACER PO STARYM CMENTARZU ŚLADAMI OSÓB ZASŁUŻONYCH DLA MUZEUM TATRZAŃSKIEGO ORAZ ZAKOPANEGO

Spacer po Starym Cmentarzu śladami osób zasłużonych dla Muzeum Tatrzańskiego oraz Zakopanego

Już niedługo Święto Zmarłych. Z tej okazji Muzeum Tatrzańskie zaprasza wszystkich, którzy chcą wziąć udział w nietypowej lekcji historii o Muzeum i o ludziach którzy je tworzyli w środę 30 października 2019 o godzinie 11.00 na cmentarz na Pęksowym Brzyzku. Razem złożymy symboliczne wieńce, zapalimy znicze i odwiedzimy groby m.in. Tytusa Chałubińskiego, Kornela Makuszyńskiego, Władysława Hasiora, Stanisława Witkiewicza, Bronisława Piłsudskiego, Bronisława i Marii Dembowskich, Juliusza Zborowskiego. To doskonała okazja, by poznać historię tych osób, opowiedzianą przez pracowników naszego Muzeum. Osoby zainteresowane włączeniem się w akcję, proszone są o mailowy lub telefoniczny kontakt z edukacją MT: Moniką Pietraszko-Warchałowską (mpietraszko@muzeumtatrzanskie.pl, tel. 533 925 111).