OFERTA PRACY – Referent w Dziale Inwentaryzacji Zbiorów

Wymagania:

• Wykształcenie wyższe
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, a w szczególności programów Excel, Access i Word
  • Kreatywność, otwartość, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność
  • Dobra organizacja pracy, inicjatywa i konsekwencja w działaniu, umiejętność analitycznego myślenia
  • Pomysłowość, skrupulatność, dokładność i samodzielność
  • Prawo jazdy kat. B

Zakres obowiązków:

• Prowadzenie podstawowej dokumentacji związanej z akcesją zbiorów, w tym wpisy do ksiąg inwentarzowych muzealiów: etnograficznych, artystycznych, przyrodniczych, depozytów, „pomocniczych”, m.in. :
    • nowych nabytków przyjmowanych do zbiorów
    • opisów identyfikujących obiekt
  • Udział i dokumentacja skontrum zbiorów, spisów z natury oraz inwentaryzacji kontrolnej zbiorów
  • Prowadzenie rejestrów dokumentacji naukowej i przechowywania zbiorów
  • Pomoc przy opracowywaniu kwerend m.in. kategorii, ilości, wartości zbiorów
  • Ewidencja ruchu zewnętrznego oraz wypożyczeń do muzeum (m.in. przygotowywanie dokumentów do wypożyczeń zewnętrznych: umów, protokołów, wykazów)
  • Przygotowanie dokumentów i kontrola ruchu muzealiów wewnątrz muzeum
  • Prowadzenie cyfrowej dokumentacji zbiorów oraz aktualizacja inwentarza elektronicznego
  • Kontrola zbiorów znajdujących się na ekspozycjach
  • Prowadzenie, katalogowanie i archiwizacja dokumentów Działu Inwentaryzacji

Wymagania dodatkowe:

• Doświadczenie w pracy w instytucji kultury
  • Znajomość problematyki udostępniania, rozpowszechniania i zarządzania zbiorami muzealnymi
  • Znajomość podstawowych przepisów regulujących ewidencję zbiorów muzealnych oraz przenoszenie muzealiów

Wymagane dokumenty:

• CV i list motywacyjny
  • Kopia dokumentów poświadczających wykształcenie i kwalifikacje
  • Klauzula informacyjna wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, stanowiąca załącznik nr 1
    do niniejszej oferty pracy
  • Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (załącznik nr 2)

Warunki pracy:

• rodzaj umowy – umowa o pracę
  • wymiar czasu pracy – pełny etat
  • miejsce pracy: Muzeum Tatrzańskie

Oferujemy:

• możliwość rozwoju zawodowego
  • ciekawą pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury
  • stabilne zatrudnienie

Termin i miejsce składania ofert:

Wymagane dokumenty należy składać w Dziale Administracji Muzeum Tatrzańskiego, 34-500 Zakopane, Droga
na Koziniec 8, w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko referenta w Dziale Inwentaryzacji Zbiorów” lub przesłać e-mailem na adres: kadry@muzeumtatrzanskie.pl  w  terminie do dnia 02.11.2022 r.
do godziny 12:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 182015205.

O terminie przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie. Informujemy, że odpowiadamy tylko na wybrane oferty i nie zwracamy przesłanych dokumentów, zastrzegamy również możliwość nie wybrania żadnego kandydata.

Zakopane, 19.10.2022 r.