Co nowego w muzeum?

ZA NAMI  OTWARCIE GALERII SZTUKI W WILLI OKSZA – NASZA FILIA ZAPRASZA

ZA NAMI OTWARCIE GALERII SZTUKI W WILLI OKSZA – NASZA FILIA ZAPRASZA

Po kilkumiesięcznym remoncie Willa Oksza wraca na muzealną mapę Zakopanego! Już od 10 września zapraszamy serdecznie do zwiedzania zmodernizowanej przestrzeni ekspozycyjnych Galerii Sztuki.   wieczorne zdjęcie zewnętrznej elewacji Okszy

 

Na wystawie stałej w Okszy prezentowane są głównie dzieła zakopiańskiej kolonii artystów, ale także sztuka twórców przelotnie związanych z Zakopanem, dla których Tatry i góralszczyzna stanowiły ważną inspirację w twórczości. Historia Okszy wpisana jest w dzieje stylu zakopiańskiego – willa jest trzecim dziełem Stanisława Witkiewicza. Budynek wznosili góralscy cieśle pod kierunkiem Wojciecha Roja i Jana Obrochty w latach 1895–1896.

 

 

W ramach rewaloryzacji i modernizacji przeprowadzonej w ostatnich miesiącach w Willi Oksza zrealizowano szereg prac zewnętrznych jak i wewnętrznych. Prace zewnętrzne obejmowały częściową wymianę gontów wraz z impregnacją, wymianę kamiennej okładziny podjazdu do wejścia głównego budynku i odświeżenie elewacji. Z kolei w ramach prac wewnętrznych przeprowadzono remont pomieszczeń piwnicznych, zmodernizowana i powiększona została także przestrzeń wystaw czasowych na piętrze. Ponadto zaaranżowana została nowa recepcja.

 

Remontem objęty został także teren wokół willi. Odnowiono drewnianą bramę nad wjazdem do budynku, powstały nowe ścieżki komunikacyjne wraz z wymianą lamp parkowych oraz wykonana została iluminacja elewacji frontowej.

 

Wszystkie prace przeprowadzone zostały z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

Muzeum Tatrzańskie realizuje projekt dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 „Rewaloryzacja i modernizacja zabytkowych, drewnianych budynków Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem dla zachowania i prezentacji unikatowego dziedzictwa kulturowego Podhala”. Wkład własny zapewnia Województwo Małopolskie.

loga partnerów Muzeum Tatrzańskiego

 

 

 

 

Muzeum Tatrzańskie. Willa Oksza,

filia Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem

 

Regulamin zwiedzania

  1. Zaplanuj swoją wizytę!

Dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania przed wizytą w Muzeum sprawdź godziny otwarcia filii oraz zastosuj się do zapisów niniejszego regulaminu.

  1. Ograniczona ilość zwiedzających

Osoby wpuszczane są na ekspozycję  w ustalonej liczbie dla każdej filii na każdą z  sal ekspozycyjnych. O możliwości wejścia kolejnej osoby na wystawę informuje personel Muzeum. Możliwe jest zwiedzanie w grupie składającej się maksymalnie z 5 osób (rodzina, wspólnie zamieszkujący, itp.).

  1. Bądź cierpliwy, poczekaj

Ilość osób przebywających w na terenie Muzeum jest ograniczona. Bądź cierpliwy, jeśli trzeba będzie poczekać na wejście na ekspozycję, bądź do kolejnej sali.

  1. Zakryj usta i nos

Wejście do Muzeum i zwiedzanie sal ekspozycyjnych możliwe jest tylko w czystych maseczkach zakrywających usta i nos (należy mieć własne maseczki). Dzieci do lat 4 są zwolnione z tego obowiązku.

  1. Zadbaj o higienę rąk przed wejściem do Muzeum

Przed wejściem do Muzeum zdezynfekuj ręce płynem znajdującym się przy wejściu.

  1. Zachowaj odstęp 2 m

Zachowaj odstęp minimum 2 m od innych zwiedzających oraz od pracowników Muzeum.

  1. Płatności

Zalecane są płatności bezgotówkowe. W sytuacji, gdy płatność gotówką jest konieczna prosimy, w miarę możliwości, o przygotowanie wyliczonej kwoty.

  1. Zwiedzaj bezdotykowo

Poruszając się po Muzeum nie dotykaj eksponatów, wyłączników świateł, ścian, itp.

  1. Dbajmy o bezpieczeństwo własne, innych zwiedzających i pracowników Muzeum

Jeżeli wykazujesz objawy chorobowe, masz gorączkę, kaszel, źle się czujesz bądź masz inne dolegliwości, zrezygnuj z przebywania w miejscach publicznych. Pracownicy Muzeum są zobowiązani dbać o bezpieczeństwo wszystkich zwiedzających nasze Muzeum. Stosuj się do wskazówek, zaleceń i komunikatów personelu Muzeum.

Zapraszamy do wirtualnej wizyty w Muzeum Tatrzańskim

Po wizycie w Muzeum serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.muzeumtatrzanskie.pl. Warto nas obserwować również na Facebooku i Instagramie. To szansa na poszerzenie wiedzy i obejrzenie ciekawych materiałów multimedialnych.

 

 

 

Wpisz szukane wyrażenie